Technológia

Výnimočné karavany SteelDrop, X-Line a SimpleDrop

Karavany X-Line, SteelDrop a SimpleDrop sú na všetkých elitných stránkach medzi karavanmi. Ich parametre a kvalitné spracovanie z nich robí to najlepšie, čo môžete pripnúť k svojmu autu. Počas procesu vývoja a výroby sa zameriavame na vylepšovanie svojich produktov, a to z hľadiska konštruktérskeho, tak aj z hľadiska materiálneho. Nie sme len obchodníkmi, v týchto karavanoch sa naozaj vyznáme a chceme našim klientom zaistiť bezkonkurenčný komfort a bezpečnosť. Veríme, že toho docielime iba tým, že budeme neustále investovať čas a zdroje do inovácií.


Nezdolná povrchová úprava

Do povrchovej úpravy sme investovali naozaj mnoho. Až 20 % z ceny karavanu tvorí bezpečnostný lak Line-X vyrobený v USA, ktorý je nepriepustný a chráni karosériu karavanu pred nepriaznivými vplyvmi prostredia ako je dážď, mráz, dym a ďalšie. Lak urobí na drevenej konštrukcii karavanu akúsi ucelenú škrupinu. Presakovanie a zatekanie tak nehrozí. Tento lak je aj veľmi ťažko poškriabateľný.


Rozmery

Vďaka svojim kompaktným rozmerom (350 cm na dĺžku, 170 cm na šírku a 195 cm na výšku) je možné s karavanom veľmi ľahko manipulovať na akejkoľvek ceste. Tiež hmotnosť našich karavanov je veľmi nízka, s rovnými 550 kg (v základnej verzii, bez doplnkov) sa radí k najľahším na trhu a na Vaše auto nevyvíjajú skoro žiadny nápor.
Príves je vždy v stopách svojho ťažného vozidla a vzdialenosť od ťažného zariadenia k osi prívesu je ideálny pre off-road.


Materiály

Pri výrobe našich karavanov myslíme aj na životné prostredie, používame iba kvalitné, ekologicky prívetivé a zdravie nezávadné materiály. Napríklad naša preglejka sa okrem výroby karavanov používa aj pri výrobe detských postieľok. Podobne je na tom aj bezpečnostný lak Line-X, svoje využitie nachádza v potravinárskom priemysle. Nájdeme ho na vnútornej strane potravinových obalov. Nezávadnosť je daná hlavne chemickým zložením lakov a lepidiel na báze vody a šetrného, ​​nezávadného lepidla 3M. Toto zloženie umožňuje úplnú absenciu chemických pachov v karavane.


Technologická novinka

Podobný konštrukčný návrh závesu kolies u iných výrobcov zatiaľ nenájdete. Vďaka revolučnej technológii došlo k odpruženiu a vylepšeniu zdvihu systému zo 7 cm na 16 cm. Túto konštrukciu firma KNOTT vyrába iba pre nás a s ním prináša bezkonkurenčné pohodlie a pevnosť karavanov.
Konštrukcia s nízkym ťažiskom zabezpečuje stabilitu, ktorá nemôže konkurovať ani väčšine štandardných SUV, pri náklone 40° príves stále pevne drží na vozovke. Celková výška podvozku je 40 cm a je, rovnako ako zvyšok karavanu, vyrábaný z tých najlepších dielov z Nemecka, Rakúska, Francúzska, USA a Veľkej Británie.


Komfort

Naše karavany sú navrhnuté tak, aby vám poskytli čo najviac pohodlného čo najmenšieho priestoru. Nejde o žiadnu vilu, napriek tomu kempovanie mimo mesto alebo výlet s kamarátmi s ním hravo zvládnete.
Kompletná výbava obsahuje LCD televízor, kúrenie, markízu, 58l nádrž na vodu, vonkajšiu sprchu, plynový horák, chladničku a vodovodnú batériu, úložné priestory a mikrovlnnú rúru v kuchynskom priestore v zadnej časti karavanu. Skombinujte svoju výpravu plnú slobody s komfortom.


Fotografie Life Style Camper karavanov